Sojusz - Stal_MLC

Forum sojuszu Stal_MLC

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

  • Index
  •  » Propozycje
  •  » Patrząc trochę z boku... Czyli kilka spostrzeżeń.

#1 2012-02-08 19:11:51

 Kris_SWD

Administrator

Skąd: Wodzisław Śląski
Zarejestrowany: 2012-02-07
Posty: 10
Punktów :   
WWW

Patrząc trochę z boku... Czyli kilka spostrzeżeń.

Trochę się wahałem – pisać, nie pisać. Ale w końcu co mi szkodzi, a nóż widelec coś się Wam przyda…

Byłem członkiem lub założycielem wielu sojuszy, team’ów, klanów, czy jak tam większa banda ludzi w jednej grze była nazywana. Grałem w OGame, Ikariam, Warpfire, Gladiatus, WildGuns i kilka mniejszych gierek. Z każdej wyniosłem coś na temat „żywota sojuszu”.

Tyradę swoją rozbiję na punkty, co by ułatwić ewentualną dyskusję czy w ogóle zrozumienie tekstu.

1. Liczebność.
Odwieczny dylemat – ilość, czy jakość. Z doświadczenia wiem, że obie te sprawy da się pogodzić, ale z umiarem i z głową. Obrana obecnie taktyka zemści się stokrotnie. A nawet ze względu na ostatnią „aferę banową” już dała się we znaki.
Bardzo szybkie wchłanianie ludzi skutkuje na razie szybkim wzrostem w rankingu. Ale niczym więcej… Jeśli choćby 5-8 z nas jest w stanie działać i posiada odpowiednią wiedzę, doświadczenie i środki w tej grze, to reszta ciągnie ogon niemiłosiernie. Jeśli przynajmniej 10-12 z nas utrzymuje ze sobą jakieś mocniejsze kontakty to i tak super. Pozostała dwudziestka to martwe dusze i jedynie cyferki w statystyce. Równie dobrze mogłoby ich nie być.
Oczywiście, można podnieść kryteria i zrobić przesiew, ale to nie zmieni faktu, że zgranie tak gigantycznej ekipy jest czasochłonne. Grając w OGame spotykałem sojusze posiadające i po ponad 50 członków. Co im to dawało? A no niewiele… Poza spektakularną i odstraszającą liczebnością były to „kolosy na glinianych nogach”. 10-cio osobowy sojusz był w stanie wygrać wojnę z nimi sprytnie uderzając na słabszych wśród nich i unikając ataków odwetowych. Swego czasu w pojedynkę toczyłem wojenkę z kilkunastoosobowym sojuszem. Efekt? Minimalne straty i pełen sukces. Kosztowało mnie to czasu co nie miara, ale zmusiłem ich do ustępstw.
Tak więc o ile liczebność i duży rozrzut w możliwościach graczy można strawić, to należy położyć duży nacisk na integrację. Bez tego trzeba się zdecydować na jedną z dwóch dróg – liczebność, czy jakość.

2. Integracja.
Chwała za to forum!
Ale równie dobrze można by kartkę pinezką na drzewie powiesić… Bo ktoś chyba nie wie / zapomniał do czego forum służy. Forum to nie tylko „tablica ogłoszeniowa”, ale i miejsce spotkań. Miejsce, gdzie powinniśmy się poznać, wymienić doświadczeniami, pogadać o „d…. Marynie”, etc. Dużo lepiej układa się współpraca między ludźmi, którzy mają jakieś zainteresowania, znają je wzajemnie i nawiążą jakąś więź między sobą.
O ile moim obowiązkiem powinno być wsparcie kolegi X z naszego team’u, to jednak bardziej zmotywowany do działania będę, gdy będę tego X znał i żal mi będzie, gdy chłop dostanie bęcki od bandy jakiejś. Czyż nie?
Spójrzcie na inne fora, jak to tam wygląda i wyciągnijcie wnioski.

3. Strategia.
W życiu trza mieć cel. Sojusz również żyje, a więc i on powinien mieć cel. Dla jednych będzie to TOP 1, dla innych opinia najbardziej krwiożerczych, dla innych ważna jest ekonomia. Ale trza to sprecyzować…
Obecnie cel naszego sojuszu można ująć tak:
Dopaść co się da, złupić co się da, gwałcić co na drzewo nie ucieknie…
Hmmm… Można i tak. Ale żadnego celu tym nie osiągniemy.
Cel należałoby ustalić wspólnie. Czy to będzie (w tej grze) opanowanie którejś z części świata, czy stworzenie najpotężniejszego team’u (patrz pkt.1), TOP 1, ewentualnie coś innego. Na chwilę obecną sojusz istnieje tylko po to, aby istnieć. O ile przy 4-6 zgranych osobach cel nie jest najważniejszy, bo ekipa się zna i trzyma siebie, to przy niemal 40 ludziach cel łączący nas powinien istnieć.



To tylko garść z moich przemyśleń odnośnie Stali. Reszta nie wyklarowała się na tyle, aby je przedstawiać publicznie. Powyższy tekst może się podobać, może się nie podobać, może być zrozumiały lub nie.
Jest to tylko i wyłącznie subiektywne spojrzenie na sprawę

Pozdrawiam.


"Sometimes things must be broken in order to be rebuilt."
Darth Caedus

Offline

 

#2 2012-02-08 21:03:06

Fazik

Administrator

Zarejestrowany: 2012-02-07
Posty: 21
Punktów :   

Re: Patrząc trochę z boku... Czyli kilka spostrzeżeń.

zgodzę sie ze wszystkim punktami
narazie niech soj sie rozwija jak chce bo ja ide w eko a inni w wojsko
musimy cos wprowadzic zeby ludzie sie odzywali na czacie i na forum ...
no ale co ??
a co do soja i liczebności z tego co wiem to zwirz jest od przyjmowania i on powinien patrzeć kogo przyjmuje i czy ma jakiś cel
pogadam z szefami

pozdro fazik


Nie wiem kiedy ani z kim ale WOJNA będzie

Offline

 

#3 2012-02-08 21:27:37

 Kris_SWD

Administrator

Skąd: Wodzisław Śląski
Zarejestrowany: 2012-02-07
Posty: 10
Punktów :   
WWW

Re: Patrząc trochę z boku... Czyli kilka spostrzeżeń.

Ja również planuję eko.
Nie czarujmy się... Gra nie jest specjalnie emocjonująca...

Co do forum - coś już zdziałałem. Ale bez ludzi to se we dwóch tu pisać będziemy...

Co do rekrutacji - nie moja działka. Ja tylko rzuciłem sugestie.


"Sometimes things must be broken in order to be rebuilt."
Darth Caedus

Offline

 

#4 2012-02-08 21:54:39

Fazik

Administrator

Zarejestrowany: 2012-02-07
Posty: 21
Punktów :   

Re: Patrząc trochę z boku... Czyli kilka spostrzeżeń.

a no ale co zrobisz w soju napisałem co miałem napisać


Nie wiem kiedy ani z kim ale WOJNA będzie

Offline

 

#5 2012-02-09 13:01:14

mav3r

Kapral

Zarejestrowany: 2012-02-09
Posty: 6
Punktów :   

Re: Patrząc trochę z boku... Czyli kilka spostrzeżeń.

Kris 100% racji. Cele i strategie myślę że sie jeszcze ustali i dopracuje.. Co do liczebności to ja nigdy nie byłem za masówkami i waleniem pkt. Lepszy mniejszy ale zgrany.
No ale narazie to nawet dowódców na forum nie widać

Pozdr.

Ostatnio edytowany przez mav3r (2012-02-09 13:02:03)

Offline

 

#6 2012-02-09 13:18:38

Fazik

Administrator

Zarejestrowany: 2012-02-07
Posty: 21
Punktów :   

Re: Patrząc trochę z boku... Czyli kilka spostrzeżeń.

hehe
można też zrobić coś takiego ze poprzenosimy sie po w różne miejsca na globie po grupki 5-4 osoby ale to dopiero jak każdy lub większość będzie miała lotnictwo bo bez tego to nie mam co wojować
Na-razie to niech soji  idzie jak idzie
szykuje sie czystka a potem to bede wywalał za to że sie nie udzielają w soju .....

Pozdro Fazik D:


Nie wiem kiedy ani z kim ale WOJNA będzie

Offline

 

#7 2012-02-09 13:38:06

mav3r

Kapral

Zarejestrowany: 2012-02-09
Posty: 6
Punktów :   

Re: Patrząc trochę z boku... Czyli kilka spostrzeżeń.

obowiązkowo konto na forum i udzielanie się bo póki co to każdy chyba ma daleko w **** forum

Offline

 

#8 2012-02-10 11:16:35

Sashar

Administrator

Zarejestrowany: 2012-02-07
Posty: 8
Punktów :   

Re: Patrząc trochę z boku... Czyli kilka spostrzeżeń.

Ja akurat nie mam w dupie. Nie mam czasu jak na razie siedzieć na komputerze. Od 3 dni mnie nie było i trochę zaniedbałem. Ale wracam jak uda mi się zdać prawo jazdy

Offline

 

#9 2012-02-10 13:02:05

Fazik

Administrator

Zarejestrowany: 2012-02-07
Posty: 21
Punktów :   

Re: Patrząc trochę z boku... Czyli kilka spostrzeżeń.

Ta wiem
zaraz coś wymyśle żeby chodzili na to forum D:


Nie wiem kiedy ani z kim ale WOJNA będzie

Offline

 

#10 2012-02-10 13:35:44

mav3r

Kapral

Zarejestrowany: 2012-02-09
Posty: 6
Punktów :   

Re: Patrząc trochę z boku... Czyli kilka spostrzeżeń.

Tak trochę z innej beczki
Jako że to dział propozycje, to nie żebym się czepiał czy cuś ale moglibyście zmienić nazwę działu TranZakcje na TranSakcje

pozdr.

ps.

Sashar to kiedy oblewamy zdane prawko ?

Offline

 

#11 2012-02-10 21:01:10

Smalec

Szeregowiec

Zarejestrowany: 2012-02-10
Posty: 1
Punktów :   

Re: Patrząc trochę z boku... Czyli kilka spostrzeżeń.

Fazik napisał:

hehe
można też zrobić coś takiego ze poprzenosimy sie po w różne miejsca na globie po grupki 5-4 osoby ale to dopiero jak każdy lub większość będzie miała lotnictwo bo bez tego to nie mam co wojować
Na-razie to niech soji  idzie jak idzie
szykuje sie czystka a potem to bede wywalał za to że sie nie udzielają w soju .....

Pozdro Fazik D/quote]
Fazik to jest dobry pomysł tak możemy dużo zwojować

Offline

 

#12 2012-02-10 21:04:02

Sashar

Administrator

Zarejestrowany: 2012-02-07
Posty: 8
Punktów :   

Re: Patrząc trochę z boku... Czyli kilka spostrzeżeń.

mav3r napisał:

Tak trochę z innej beczki
Jako że to dział propozycje, to nie żebym się czepiał czy cuś ale moglibyście zmienić nazwę działu TranZakcje na TranSakcje

pozdr.

ps.

Sashar to kiedy oblewamy zdane prawko ?

Sobota godzina 10:00 mam egzamin.

Offline

 

#13 2012-02-11 13:05:02

mav3r

Kapral

Zarejestrowany: 2012-02-09
Posty: 6
Punktów :   

Re: Patrząc trochę z boku... Czyli kilka spostrzeżeń.

Może by tak założyć jakiś dział do spisywania kordów tych co mamy z nimi wojny (w ogóle dotyczący wojen) ? co wy na to

Offline

 
  • Index
  •  » Propozycje
  •  » Patrząc trochę z boku... Czyli kilka spostrzeżeń.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.terrorsquad.pun.pl www.hellriders.pun.pl www.psychologia-psychiatria.pun.pl www.radio-stolica.pun.pl www.pokeonline.pun.pl